5 ważnych zasad w pielęgnacji

Żyjąc w biegu dzisiejszych czasów chcemy szybkich efektów, pięknej skóry na już i teraz. W pielęgnacji skóry jest wiele ważnych aspektów, które mają wpływ na stan skóry. Niestety nie zawsze pamiętamy, aby zająć się wszystkimi najważniejszymi kwestiami. Należy również pamiętać że na stan naszej cery pracujemy cały czas. Do rzeczy…

Na co należy zwrócić uwagę w pielęgnacji skóry:

1. Filtry przeciwsłoneczne chroniące przed promieniami UVA i UVB (odpowiednio dobrane do tonacji i fototypu skóry) to najlepszy sposób na zapobieganie niekorzystnym zmianom na skórze (zmarszczkom, przebarwieniom itd). Bo jak wiadomo promienie słoneczne docierają nawet do najgłębszych warstw skóry, niszcząc wiązania włókien kolagenowowych, które odpowiadają za elastyczność i dobrą kondycję skóry.

2. Zdrowa dieta. No chyba nie muszę wyjaśniać 😉 Zdrowa dieta przekłada się nie tylko na stan cery, ale także na kondycję włosów i paznokci oraz funkcjonowanie całego organizmu. Żadne suplementy nie zastąpią zdrowego, naturalnego pożywienia.

3. Zmywanie makijażu. Zawsze. Resztki makijażu pozostawione na dłużej mogą blokować ujścia gruczołów łojowych, co doprowadzi do powstawania niedoskonałości. Resztki makijażu i innych zanieczyszczeń są świetna pożywka dla bakterii, warto o tym pamiętać. Po całym dniu spędzonym bez makijażu także warto przemyć cerę płynem micelarnym, lub wodą termalną, następnie (w celu wyrównania ph skóry) lekkim tonikiem (bezalkoholowym), ponieważ na skórze osadza się kurz, pył, oraz inne zanieczyszczenia środkowiskowe.

4. Unikanie większych zmian. Na parę dni przed wielkim wyjściem, imprezą lub innym ważnym wydarzeniem (lub na urlopie, podczas którego chcesz zjawiskowo wyglądać) unikaj stosowania nowych produktów do pielęgnacji cery. Testowanie próbek z drogerii to kiepski pomysł na ten czas 😉 Oczywiście – uczulić mogą także kosmetyki stosowane dotychczas z powodzeniem, ale ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znacznie większe w przypadku nowych produktów. Lepiej nie ryzykować.

5. Jeżeli czujesz, że:

  • nie dajesz sobie rady ze swoją cerą i jej pielęgnacją,
  • nie wiesz jakie kosmetyki dobrać,
  • leczenie dermatologiczne daje rezultaty na krótko, po czym jest jeszcze gorzej,
  • chcesz lepiej poznać swoją cerę, jej potrzeby oraz piękno jakie w niej drzemie
  • chcesz poznać przyczynę występujących u Ciebie problemów skórnych, a nie tylko zaleczyć skutki (dzięki temu efekty są długofalowe)
  • chcesz działać profilaktycznie – wiedzieć jak pielęgnować cerę aby uniknąć problemów w przyszłości

umów się na wizytę lub konsultację przed zabiegiem klikając: TUTAJ