Co to jest makijaż permanentny? Jakie daje efekty?

MAKIJAŻ PERMANENTNY – mikropigmentacja polegająca na wprowadzeniu odpowiednio dobranego pigmentu w głąb skóry. Zabieg zapewnia komfort osobom posiadającym skąpe owłosienie np. brwi, rzęs oraz posiadających asymetrię np. Brwi, ust, powiek.

Makijaż permanentny jest także świetnym rozwiązaniem dla osób:

  • żyjącym w pośpiechu (dzięki trwałemu makijażowi oszczędza się dużo czasu!),
  • prowadzącym aktywny tryb życia (makijaż nie zmyje się podczas ćwiczeń na siłowni lub basenie itd),
  •  którym zależy na podkreśleniu swojego wyglądu
  • które chcą cieszyć się pięknym makijażem bez względu na czynniki atmosferyczne

Makijaż permanentny posiada całą proces zabiegowy, na który składa się: wypełnienie Karty Klienta, rozmowa z Klientką/Klientem – omówienie oczekiwań, dobór odpowiedniej metody pigmentacji, omówienie czynności zabiegowych, perfekcyjny rysunek wstępny (w przypadku ust i brwi), zatwierdzenie rysunku wstępnego przez Klienta/Klientkę, pigmentacja, finalizacja wizyty oraz omówienie zaleceń po zabiegu.

Przed zabiegiem zapraszam na darmowe konsultacje, na których można uzyskać potrzebne informacje, odpowiedzi na pytania, można poznać mnie i moje metody pracy.

EFEKTY I MOŻLIWOŚCI JAKIE DAJE MAKIJAŻ PERMANENTNY:

Mikropigmentacja oczu:
maskuje zmęczenie oczu, optycznie zagęszcza rzęsy, zaznacza kształt oka,
koryguje efekt opadających kącików oka, optycznie zmienia położenie oka (wydobywa
oczy głęboko osadzone, chowa oczy wypukłe), nadaje spojrzeniu wyrazistości,
odmładza.

Mikropigmentacja brwi:
zagęszcza optycznie brwi, koryguje asymetrię, nadaje im odpowiedni kształt
i grubość, odmładza wygląd powieki, oka oraz całej twarzy, nadaje brwiom pożądany kolor,
tuszuje urazy łuku brwiowego (uzupełnia ubytki po rozciętym łuku brwiowym).

 

Mikropigmentacja ust:
zaznacza lub modyfikuje kształt ust, wyrównuje koloryt ust i nadaje im pożądany kolor, tuszuje blizny po opryszczce wargowej i po zajęczej
wardze, koryguje efekt opadających kącików ust, zakrywa zmarszczki odmładzając
optycznie usta, delikatnie powiększa usta, koryguje kontur.

Warto pamiętać, że makijaż permanenty to wprowadzanie pigmentu pod skórę. Podczas pigmentacji dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka, dlatego:

  • Bardzo ważna jest higiena w gabinecie kosmetycznym, sterylność narzędzi oraz jednorazowość igieł
  • Naruszony naskórek przez pierwsze 3 dni jest raną (z kolei makijaż wygląda nieco przerysowanie – należy pamiętać, że to nie jest efekt końcowy!), dlatego bardzo ważne jest stosowanie się zaleceń po zabiegu (odpowiednia higiena), w ciągu 3 do 7 dni od pigmentacji dochodzi do keratynizacji czyli rogowacenia skóry, bardziej obrazowo mówiąc – skóra (brwi, powieki, usta) pokrywa się strupkami, które po kilku następnych dniach odchodzą (bardzo ważne, aby unikać drapania i zrywania stupków!), po tym czasie makijaż wydaje się być blady (szczególnie w kontraście do strupków które miały intensywny kolor). Na tym etapie zabiegu wiele Klientek pisze do mnie lub dzwoni (i bardzo dobrze!), że nic się nie przyjęło. Uspokajam wtedy, że nic bardziej mylnego! Pigment nadal się stabilizuje, jego głębia wydobywa się od 4 do 6 tygodni od momentu zabiegu. Dlatego dopigmentowanie ma miejsce właśnie po ok 4 tygodniach od pierwszego zabiegu. Drugi zabieg, czyli właśnie dopigmentowanie tak jak sama nazwa wskazuje – polega na nasyceniu pigmentowanej okolicy kolorem.