Co zrobić, aby móc cieszyć się piękną skórą?

W pielęgnacji jest wiele ważnych aspektów jak np. skład preparatów, urządzenia, fachowa wiedza profesjonalisty, ale NAJWAŻNIEJSZA kwestia leży po stronie Klienta i jest to SYSTEMATYCZNOŚĆ i KONSEKWENCJA. W naszym otoczeniu, a nawet w nas samych jest wiele czynników, które wpływają niekorzystnie na skórę. W wielu przypadkach pielęgnacja domowa jest niewystarczająca. Wizyta w gabinecie pozwoli zadbać o skórę na wyższym poziomie, profesjonalnymi kosmetykami, oraz przy pomocy urządzeń, które zwiększają skuteczność zabiegu, pozwolą także rozpoznać, oraz dzięki rozpoznaniu usunąć niekorzystne czynniki, na które Klientka ma wpływ – do tego celu służą zalecenia po zabiegu (oczywiście to od Klientki/a zależy czy i w jakim stopniu ustosunkuje się do zaleceń). Jeżeli usunięcie niekorzystnych czynników (jak np. ekspozycja na słońce, zmiany temperatury, wysiłek fizyczny) nie jest możliwe, to zabiegi kosmetyczne pomogą na utrzymanie cery w możliwie jak najlepszym stanie, i/lub zapobiegną jej pogorszeniu. Niestety nie zawsze jest możliwe natychmiastowe odnalezienie przyczyn problemu (np. trądziku) u danej osoby w jej konkretnym przypadku. Niekiedy podczas kuracji, szczególnie w przypadku oczyszczania twarzy możemy zaobserwować okres przejściowego pogorszenia stanu cery – skóra oczyszcza się z toksyn i zanieczyszczeń, ale już uspokajam – zmiany bardzo szybko ustępują, po tym momencie powinna nastąpić poprawa. Co jeżeli poprawa nie nastąpi? Ważna jest ponowna wizyta w gabinecie kosmetycznym!

Dlaczego ważne jest kontynuaowanie kuracji?

Kontynuaowanie kuracji pozwoli na ocenę efektów, zadanie odpowiednich pytań, wydanie kolejnych zaleceń lub wskazań, które pozwolą na zidentyfikowanie problemu, po to, aby pozbycie się go było możliwe. Musimy pamiętać, że za stan skóry nie odpowiada tylko prawidłowa pielęgnacja.

Na skórę wpływają zarówno czynniki:

A) zewnętrzne: ekspozycja na słońce, codzienna pielęgnacja (oraz prawidłowy demakijaż), miejsce i warunki pracy, szeroko pojęta higiena, dobór odpowiednich kosmetyków zarówno do demakijażu, pielęgnacji, jak i do makijażu, zewnętrzne zakażenia wirusowe i bakteryjne, dieta (zaliczam ją do zewnętrznych, bo jednak produkty dostarczamy z zewnątrz, mamy wpływ na to jakie produkty spożywamy) i wiele, wiele innych.

B) wewnętrzne: gospodarka hormonalna, stan psychiczny, alergie, choroby, zakażenia wirusowe oraz bakteryjne… i wiele, wiele innych.

 

W SKRÓCIE:

Zdarza się, że wyodrębnienie czynników, które miały istotny wpływ na stan cery w przypadku konkretnej osoby jest trudne. Ale warto trzymać się profesjonalisty, który rozpoczął kurację, ponieważ zna on całą historię, kartę Klienta, reakcje skóry, optymalne parametry podczas zabiegu, co daje dużo większe szanse na prawidłową identyfikacje problemu, wdrożenie odpowiedniego planu zabiegow, a to daje duże szanse na powodzenie kuracji. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać zadowalające efekty lub utrzymać dobre efekty potrzebna jest współpraca Klienta/tki z Kosmetyczką, niezwykle istotne jest konsekwentne stosowanie się do zaleceń po zabiegu, oraz nieprzerywanie serii zabiegów.