Jak prawidłowo palić świecę Yankee Candle?

Blask świecy to jedna z tych rzeczy, która wprowadza w miły, ciepły nastrój.Dodając do tego piękny zapach mielibyśmy połączenie idealne. I mamy!!!! Yankee Candle to piękne, ozdobne świece zapachowe, w których blask, wygląd i zapach ozdobi wnętrze, zapewniam, że obok takiej świecy nikt nie przejdzie obojętnie.

Ważne! Aby jak najdłużej cieszyć się wonią i blaskiem świecy Yankee Candle należy stosować się do kilku prostych zasad:

  • Za każdym razem przed zapaleniem świecy należy przyciąć knot do długości 3 mm – dzięki temu płomień będzie stabilny, co zapobiegnie dymieniu świecy
  • Pierwsze palenie powinno trwać do momentu wypalenia wosku do granic szklanych brzegów (trwa to ok 3-4 h), dzięki temu cała powierzchnia wosku będzie uwalniała zapach, a świeca nie będzie „tunelować” (tunelowanie prowadzi do tego, że nie możliwe jest całkowite spalenie wosku, oraz pełne cieszenie się zapachem)
  • Wosk powinien być czysty, należy go oczyszczać z resztek knota lub zapałek.
  • Paląca się świeca powinna stać na podłożu odpornym na ciepło, nie należy palić uszkodzonej, pękniętej świecy, ponieważ to może doprowadzić do dalszych pęknięć, a w efekcie do rozlania wosku.

Untitled design(5)

 

Co zrobić, jeśli stosujemy się do wyżej wymienionych zaleceń, a świeca nadal dymi?

  • Upewnij się, czy knot jest prawidłowo przycięty
  • Upewnij się, czy świeca nie stoi w przeciągu lub miejcu o dużym natężeniu ruchu, świeca powinna stać z dala od tych czynników. Jeśli nie ma takiej możliwości, to warto się zaopatrzyć w specjalny klosz lub nakładkę illuma-lid do świecy, które stabilizują płomień, a co za tym idzie – zapobiegają dymieniu.

Untitled design(2)

Co jest powodem wypalania tunelowego, oraz co zrobić, aby to naprawić lub temu zapobiec?

Wypalanie tunelowe oznacza, że pierwsze palenie świecy trwało zbyt krótko, a wosk nie stopniał równomiernie aż do szklanych brzegów, przez co świeca spala się w dół, część wosku się marnuje, przeszkadza to także w pełnym uwalnianiu zapachu. Aby zapobiec tunelowaniu warto pamiętać o tym, że pierwsze palenie powinno trwać kilka godzin, aż do momentu stopnienia całej górnej warstwy wosku. Jeżeli świeca już zaczęła tunelować – z pomocą mogą przyjść akcesoria Yankee Candle czyli klosze oraz nakładki, które ustabilizują płomień oraz zwiększą temperaturę wosku, co pozwoli na równomierne wypalenie świecy.

 

Świece oraz akcesoria Yankee Candle można kupić w gabinecie Vessna przy okazji wizyty.