Jak przygotować cerę przed makijażem???

Najważniejszym, na prawdę NAJWAŻNIEJSZYM zagadnieniem, mającym bezpośredni wpływ na efekt końcowy makijażu jest STAN SKÓRY. Skóra twarzy, czyli cera jest „płótnem”, na którym wykonujemy (lub wykonuje Wizażystka ;-)) makijaż. Warto dokonać wszelkich starań, aby nasze „płótno” było w jak najlepszej kondycji. Zarówno przed samym makijażem, jak i na co dzień. Dlatego mam dla Ciebie kilka rad.

Najlepszym sposobem na utrzymanie skóry twarzy w dobrym stanie jest odpowienia pielęgnacja.

21

Niestety dobór kosmetyków nie jest taki prosty i oczywisty, ponieważ jeden typ cery może jednocześnie borykać się z różnymi problemami np. osoba posiadająca cerę tłustą może mieć dodatkowo tendencję do hiperpigmentacji (przebarwień), do alergii, oraz w okresie zimowym do przesuszenia.

Na stan naszej cery może mieć także wpływ źle dobrana dotychczasowa pielęgnacja przez co np. cera tłusta może być (może trudno w to uwierzyć, ale) odwodniona (czyli pozornie sucha).

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed makijażem???

– Na kilka dni przed makijażem warto wykonać depilację twarzy oraz regulację brwi, ale tylko sprawdzonymi wcześniej metodami, najlepiej u sprawdzonej osoby, aby uniknąć podrażnienia skóry lub niepożądanego efektu końcowego

– Przed makijażem warto wykonać peeling. Ale musi to być sprawdzony wcześniej i odpowiednio dobrany do rodzaju, kondycji oraz potrzeb cery peeling. Najbezpieczniejszy, przy tym najłagodniejszy będzie peeling Enzymatyczny. Można także skorzystać z zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

– Bezpośrednio przed makijażem warto nałożyć na twarz lekki krem (dobrze współgrający z podkładem), lub odpowiednio dobraną bazę pod podkład.

usta Foto Krzysiek Krusiński Fotografia

Foto Krzysiek Krusiński Fotografia

Jeżeli domowa pielęgnacja nie jest wystarczająca, nie potrafisz ocenić rodzaju cery, oraz odpowiednio odczytać potrzeb swojej skóry, lub gdy chcesz uzykać na prawdę spektakularny efekt, zrobić niezwykłe wrażenie na innych, poczuć się pięknie we własnym ciele, wtedy pomocne będą zabiegi kosmetyczne w gabinecie kosmetycznym – takie jak np. peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, mezoterapia, eksfolacja kwasami. Rodzaj zabiegu oczywiście powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb cery, dostosowany do wskazań i przeciwwskazań.

Pamiętaj proszę, że dobra kosmetyczka powinna ocenić rodzaj cery, a także stan skóry, przeprowadzić wywiad – zadając pytania na temat dotychczasowej pielęgnacji i stylu życia, następnie udzielić porad i zaleceń odnośnie domowej pielęgnacji. Może także polecić konkretne kosmetyki, lub tylko zwrócić uwagę na składniki, które powinny się znaleźć w kremie dobranym do specyfiki problemu skóry danej Klientki.