Jak wybrać Linergistkę – czyli osobę wykonującą makijaż permanentny?

(fot. Agnieszka Zapała)

Prawidłowe wykonanie makijażu permanentnego, to nie tylko nadanie ładnego kształtu. To także szeroka wiedza na temat budowy skóry, kolorometrii, fototypów cery, pigmentów i ich zachowania w skórze, umiejętność wykonania idealnego rysunku wstępnego, a co za tym idzie znajomość ształtów twarzy lub okolicy zabiegowej (korygowania ich przy pomocy pigmentacji), obeznanie z panującymi trendami, umiejętności techniczne wykonania zabiegu (czyli znajomość głębokości pigmentacji, kąta nachylenia, ustawienia igły, doboru parametrów, kierunku), znajomość przepisów zapewniających bezpieczeństwo podczas pracy, pomocnych jest też kilka innych cech oraz umiejętności.

Makijaż permanenentny to zabieg wymagający szerokiej wiedzy, ciągłego ulepszania swoich umiejętności. Klient lub potencjalny Klient nie ma możliwości fachowego zweryfikowania technicznych umiejętności osoby wykonującej makijaż permanentny, a zdjęcia prac – choć często piękne mogą nie pokazywać rzeczywistych efektów zabiegu… ale na szczęście jest kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę wybierając osobę która miałaby wykonać makijaż permanentny:

  • certyfikaty, kursy, uprawnienia, dodatkowym atutem będzie na pewno: uczestnictwo w warsztatach, sympozjach, czytanie prasy branżowej przez Linergistkę, czyli ciągłe poszerzanie wiedzy
  • zdjęcia wygojonych prac, portfolio
  • opinie zarówno w Internecie, jak i te słowne
  • doświadczenie, staż pracy w zawodzie
  • podejście do wykonywanej pracy – profesjonalizm, rzetelność oraz wiarygodność
  • procedura zabiegowa (ważne jest to, czy przed makijażem zostanie wykonany rysunek wstępny)
  • profesjonalizm, rzetelność, wiarygodność, oraz podejście do wykonywanego zawodu

Poznanie większości z tych podpunktów nie jest możliwe bez osobistego kontaktu z osobą, która miałaby wykonać zabieg, dlatego  najlepszym sposobem jest udanie się na konsultację przed zabiegiem.

W gabinecie Vessna konsultacja jest bezpłatna, trwa ok 30 min. pozwala na poznanie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, poznanie podejścia do pracy, efektów zabiegowych, oraz prac, które nie zostały opublikowane w Internecie,  poznanie techniki mojej pracy, oraz obranej przeze mnie drogi w makijażu permanentnym.