Makijaż permanentny

Makijaż permanenty, a właściwie semipermanentny to zabieg, który poprawia wygląd brwi, ust lub powiek na dłużej. Jest to makijaż, który nie wymaga poprawek w ciągu dnia, nie zmywa się pod wpływem wody, potu i tarcia, nie spływa, nie tworzy smug, trzyma się wyglądając pięknie przez długi czas. Podkreśla atuty, poprawia i precyzuje kształt, sprawia, że twarz wygląda naturalnie, świeżo, wyraźne i pięknie. Zaoszczędza czas,

Vessna – naturalne oblicze makijażu permanentnego

Nowoczesna metoda makijażu permanentnego pozwala na:

 • nadanie świeżego, soczystego koloru,
 • uzyskanie naturalnego, pięknego efektu
 • odświeżanie makijażu co jakiś czas, a co za tym idzie – jeśli zajdzie taka potrzeba na modyfikowanie zarówno kształtu jak i koloru, dzięki czemu taki makijaż nadąża za zmieniającą się modą i zmianami w wyglądzie, oczekiwaniami i potrzebami Klientki.
 • bezpieczeństwo – pigment ma możliwość wydostania się ze skóry, w połączeniu z możliwością wizyt odświeżających zabieg jaki proponuje daje bezpieczeństwo oraz wolny wybór – makijaż można odświeżyć, zmienić, lub zrezygnować z dalszych pigmentacji – pozwolić, aby makijaż permanenty tracił na intensywności, bladł, aż w końcu całkowicie znikł. Jest to bezpieczne rozwiązanie, bo pozwala na zrezygnowanie z odświeżania np. w przypadku utraty zdolności finansowej.

Zabieg zapewnia komfort osobom posiadającym skąpe owłosienie np. brwi, rzęs oraz posiadających asymetrię. Makijaż permanentny jest także świetnym rozwiązaniem dla osób:

 • żyjącym w pośpiechu (dzięki trwałemu makijażowi oszczędza się dużo czasu!),
 • prowadzącym aktywny tryb życia (makijaż nie zmyje się podczas ćwiczeń na siłowni lub basenie itd),
 •  którym zależy na podkreśleniu swojego wyglądu
 • które chcą cieszyć się pięknym makijażem bez względu na czynniki atmosferyczne

Mikropigmentacja oczu:
optycznie zagęszcza rzęsy, zaznacza kształt oka, koryguje efekt opadających kącików oka, optycznie zmienia położenie oka (wydobywa oczy głęboko osadzone, chowa oczy wypukłe), nadaje spojrzeniu wyrazistości i głębi

Mikropigmentacja brwi:
zagęszcza optycznie brwi, koryguje asymetrię, nadaje im odpowiedni kształt
i grubość, odmładza wygląd powieki, oka oraz całej twarzy, nadaje brwiom pożądany kolor,
tuszuje urazy łuku brwiowego (uzupełnia ubytki po rozciętym łuku brwiowym).

Mikropigmentacja ust:
zaznacza lub modyfikuje kształt ust, wyrównuje koloryt ust i nadaje im pożądany kolor, tuszuje blizny po opryszczce wargowej i po zajęczej
wardze, koryguje efekt opadających kącików ust, zakrywa zmarszczki odmładzając
optycznie usta, delikatnie powiększa usta, koryguje kontur.

Ważne:

Przed zabiegiem warto umówić się na bezpłatną, niezobowiązującą konsultację, na której zostaną omówione takie zagadnienia jak: opis zabiegu, efekty, postępowanie przed i po zabiegu, czas trwania zabiegu. W dniu zabiegu zostaje wykonany rysunek wstępny, który pozwoli wykonać idealny makijaż permanentny. Klientka ogląda rysunek wstępny. Zabieg się nie rozpocznie dopóki Klientka nie zatwierdzi rysunku wstępnego.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona, a makijaż przerysowany – to zupełnie normalna reakcja na mikropigmentację oraz znieczulenie. W ciągu kilku dni makijaż zmienia się w stupki, następnie strupki odchodzą, wtedy pigment stabalizuje się jeszcze w skórze przez ok 2 tyg. Świeżo zrobiony makijaż permanentny nie wyklucza Klientki z normalnego funkcjonowania.

Zdjęcia pokazują w większości efekt tuż po zabiegu, kiedy skóra jest obrzęknięta, a makijaż bardzo intensywny. Po ok 3-4 tygodniach kolor staje się mniej intensywny, wyłuszcza się w zależności od pigmentu (dobranego indywidualnie do potrzeb Klientki) od 10% nawet do 50%…

Zalecenia przed i po zabiegu:

Przez pierwszą dobę przed i po zabiegu nie należy spożywać alkoholu, leków z kwasem acetylosalicylowym ani produktów zawierających kofeinę.

W ciągu 2-3 dni pojawia się strupek i skóra zaczyna się łuszczyć. Bardzo ważne jest to, aby w czasie gojenia naskórka unikać skubania i zdrapywania strupków oraz stosowania peelingów. Zaleca się unikać ekspozycji na słońce i kategorycznie zabrania się korzystania z solariów i opalania na słońcu, to mogłoby doprowadzić do niekontrolowanych zmian makijażu, oraz nieprzewidzianych powikłań.

Przez pierwsze dni nie należy stosować żadnych kosmetyków oprócz preparatów zaleconych przez Linergistkę (o działaniu odkażającym, kojącym i regeneracyjnym). Aby uniknąć powikłania w postaci opryszczki wargowej (u osób z tendencją do jej pojawiania się), przed zabiegiem, w dniu zabiegu oraz po zabiegu stosuje się specjalny preparat doustny, przepisywany przez lekarza np Heviran lub dostępny w aptece.

Szczegółowe zalecenia są przekazywane Klientce po zabiegu.

Mikropigmentacja utrzymuje się przez ok 1-3 lat. Po ok roku od ostatniego zabiegu zaleca się bezpłatną wizytę kontrolną, w celu oceny stanu makijażu, oraz omówienia dalszych postępowań. Czas utrzymania się makijażu na skórze zależy od indywidualnych cech danej skóry (jej cyklu, budowy, przyswajalności pigmentu, „metabolizmu” skóry), oraz od wielu czynników zewnętrznych. Ścieraniu pigmentu sprzyja ekspozycja na słońce, peelingi oraz niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu.

Dla stałych Klientek korekta makijażu do 1 roku po zabiegu -30% !!!! Do 2 lat po zabiegu – 20% od ceny standardowej. Powyżej 2 lat -5% od ceny standardowej.

Im wcześniej Klientka zdecyduje się na zabieg odświeżający (i makijaż zachowa swoją formę), tym większy rabat uzyskuje.

Ja podczas pracy. Narzędzia jednorazowe, lub sterylizowane w autoklawie. Bardzo ważne jest dla mnie przestrzeganie odpowiednich procedur, które zapewniają sterylność w trakcie pracy.

Ja podczas pracy. Narzędzia jednorazowe, lub sterylizowane w autoklawie. Bardzo ważne jest dla mnie przestrzeganie odpowiednich procedur, które zapewniają sterylność w trakcie pracy.

WSKAZANIA DO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO:

 • zanikający kontur ust po przebytych opryszczkach

 • chęć uzupełnienia ubytków w brwiach i rzęsach

 • po chemioterapiach
 • w przypadku uczulenia na kosmetyki kolorowe – makijaż permanentny wykluczy konieczność częstego kontaktu z kosmetykami
 • chęć dbania o siebie, pięknego wyglądu, poprawy własnej samooceny i samopoczucia

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

• choroba krwi (Hemofilia)

• zaawansowana, nieunormowana cukrzyca

• choroba nowotworowa w trakcie leczenia

• osoby zarażone wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby ( Hepatitis )

• bardzo wysokie, nieunormowane ciśnienie

• przyjmowanie sterydów lub silnych leków rozrzedzających krew

• podwyższona temperatura, choroba wirusowa, stany zapalne, ogólne złe samopoczucie

• ostrzyknięcie wypełniaczami ust w krótkim czasie przed zabiegiem

• problemy z częstym zapaleniem spojówek oraz choroby oczu

• świeże blizny, oraz tendencja do powstawania blizn przerosłych

• ciąża, okres karmienia piersią

W ofercie:

 • makijaż permentny brwi – metoda ombre, cienia, pudru, włosowa (jak microblading)
 • makijaż permanentny oczu – kreska dolna, górna, w zagęszczeniu rzęs lub ozdobny (eyeliner)
 • makijaż permanentny ust – natural lub 3d lips

Oferta dostępna na Vessna Versum