Mikrodermabrazja – na czym polega zabieg, jakie daje efekty i dla kogo jest dedykowany?

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA – wyjaśniając w najprostszy możliwy sposób – jest to mechaniczne złuszczanie naskórka przy pomocy głowicy zawierającej cząsteczki diamentu  o różnej średnicy oraz gradacji (w zależności od obszaru pracy). Jest to rodzaj bezpiecznego, kontrolowanego peelingu, który daje widoczne efekty już po 1 zabiegu.

EFEKTY PO ZABIEGU:

Skóra jest gładka (wygładzeniu ulegają także drobne zmarszczki i blizny!!!), odmłodzona, zregenerowana. Zabieg ten pobudza produkcję elastyny i kolagenu, poprawia wchłanialność innych produktów. Przy systematycznym stosowaniu zabiegu skóra jest widocznie odmłodzona, promienna, gładka, elastyczna, o zdrowym kolorycie.

Dodatkowymi atutami mikrodermabrazji jest brak ograniczeń wiekowych potencjalnego Klienta, zabieg można regularnie i stosunkowo często powtarzać (wykonywać w serii), nie wymaga ograniczeń aktywności życiowych (wrażliwa cera może reagować krótkotrwałym zaczerwienieniem). Jak w przypadku każdego zabiegu – istnieją przeciwwskazania, które zostają wyłapane na konsultacji przed zabiegiem lub podczas wypełniania Karty Klienta. W ofercie mojego gabinetu występują oczywiście zabiegi, które są doskonałymi zamiennikami Mikrodermabrazji np peeling kawitacyjny (ale o nim może w następnym wpisie), czyli na pewno dla każdego Klienta znajdzie się odpowiedni zabieg.

Dla kogo mikrodermabrazja będzie zalecana?

Dla osób, których dotyczy taki problem jak: trądzik pospolity, blizny potrądzikowe, łojotok, rozszerzone pory, zaskórniki, prosaki (cera tłusta/mieszana ale nie tylko), przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne, szorstka skóra, rozstępy, blizny, cellulit, wiotkość skóry, rogowacenie okołomieszkowe, wiotka skóra, lub po prostu chęć wygładzenia, upiększenia skóry.

Przeciwwskazania: stany zapalne skóry, łuszczyca I bliznowce, płytko unaczyniona skóra, zakażenia grzybicze skóry (otwarte rany), nowotwory skóry, naczyniaki jamiste, ogólne złe samopoczucie oraz stany zapalne organizmu (np. gorączka).

zabieg mikrodermabrazji

mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg można łączyć z innymi zabiegami m.in kuracją kwasami, sonoforezą, mezoterapią bezigłową… czyli jako wstęp do innego zabiegu lub jako element pakietu wielu zabiegów.
Etapy zabiegu Mikrodermabrazji (rozbudowana wersja zabiegu):
Wywiad z Klientem/Klientką, przygotowanie do zabiegu, demakijaż, mikrodermabrazja, krem / ampułka lub serum, krótki masaż, maska, krem na wykończenie.
Cena zabiegu zależy od ilości wybranych elementów zabiegu (składowych), czyli oczywiście od wyboru Klientki (np. czy ma to być zabieg ekspresowy, czy zabieg z masażem itd). Ekspresowy zabieg obejmuje: wywiad z Klientką/Klientem, demakijaż, mikrodermabrację, maskę i krem.
Okolica zabiegowa:
Zabieg można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie oraz na ciele. Oczywiście o ile nie ma ku temu przeciwwskazań.
Sama jestem wielką zwolenniczką mikrodermabrazji diamentowej. Wielokrotnie miałam wykonywany ten zabieg, wiem że jest bezpieczny (jeżeli zostają zachowane odpowiednie zasady higieny i dezynfekcji), a efekt jaki daje jest fenomenalny. W przypadku mojej tłustej skóry jest to zabieg idealny <3