Odświeżenie makijażu permanentnego – kiedy to już czas na odświeżenie???

Makijaż permanentny mimo swojej nazwy nie jest na stałe. Najnowocześniejszy makijaż permanentny jest w rzeczywistości „semi permanentny” – starcza na kilka miesięcy do kilku lat, także zaoszczędza czas, który poświęcilibyśmy na codzienny makijaż, ale jednocześnie nie jest wieczny, dzięki czemu nadąża za zmieniającą się modą, za zmieniającymi się oczekiwaniami, wyglądem i potrzebami skóry. Nie jest wieczny ponieważ nie jest wykonany tak jak tatuaż w skórze właściwiej, tylko w naskórku, dzięki czemu jego wygląd jest subtelniejszy, bardziej naturalny, znacznie korzystniejszy. Poprawnie wykonany makijaż permanentny podkreśla piękno, a NIE modyfikuje i przykuwa nadmiernie uwagę.

Z czasem makijaż traci na intensywności, co pozwala na jego odświeżenie, które umożliwia lekkie modyfikacje lub pozostanie przy poprzednim wyglądzie makijażu, pozwala na uzyskanie świeżego, pięknego wyglądu.

Kiedy rozpoznać, że to już czas na odświeżenie????

Makijaż permanentny ma zastępować lub ułatwiać codzienny tradycyjny makijaż, dlatego, gdy już czujemy, że potrzebujemy ciemniejszego koloru, lub gdy nagle musimy znacznie wzmacniać kolor np. brwi kredką wtedy warto zdecydować się na odświeżenie.

Dlaczego nie warto zwlekać z odświeżeniem makijażu permanentnego???

Im szybciej zdecydujemy się na odświeżenie makijażu permanentnego, tym większy rabat uzyskamy. Z czego to wynika? Im więcej czasu upłynie od ostatniej pigmentacji, tym większe ryzyko, że dany makijaż straci swój kształt i formę, przez co zabieg będzie wymagał dodatkowych czynności takich jak rysunek wstępny. Im lepszy stan makijażu permanentnego, tym czas zabiegu będzie krótszy, co oczywiście przedkłada się na cenę zabiegu.

Opłaca się systematycznie odświeżać makijaż permanentny, zaoszczędzimy tymsamym czas i pieniądze.