Stylizacja paznokci Szczecin centrum

Co wpływa na trwałość stylizacji paznokci?

W przypadku paznokci jest podobnie jak ze skórą twarzy – nasze zdrowie odbija się na ich stanie, a ich stan ma wpływ na trwałość i wygląd stylizacji (paznokci lub na wizaż). W dużej mierze, ale nie tylko to ma oczywiście wpływ.

Na trwałość stylizacji mogą mieć także wpływ działania Klientki np. kontakt paznokci z środkami chemicznymi, piłowanie wolnego brzegu, odhaczanie żelu leżącego przy skórkach, lub co gorsza odrywanie całej stylizacji z powierzchni paznokcia (nie dość że niszczy stylizacje, to jeszcze źle wpływa na stan paznokci, a to jak już wspomniałam na trwałość stylizacji).

Co należy zrobić, aby dłużej się cieszyć piękną stylizacją?:

  • unikać obdrapywania, skubania, odrywania kawałków stylizacji
  • podczas większych prac domowych lub podczas pracy z chemią (rozpuszczalniki, domestos itd) warto używać rękawiczek
  • unikać odbezpieczania pilnikiem wolnego brzegu paznokci (np gdy paznokcie odrosną)

 Jak długo powinna się utrzymać poprawnie wykonana stylizacja paznokci? 

W przypadku manicure hybrydowego trwałość powinna wynosić od 2 do 3 tygodni.

Przyjmuje się, że hybrydę powinno się wymieniać co dwa tygodnie, wynika to z ogólnych założeń zabiegu. Wyjaśnię to najłatwiej jak tylko potrafię – hybryda z założenia powinna być zabiegiem nie niszczącym paznokci, dlatego przy jej ściąganiu nie powinno się używać pilniczka. Niestety im dłużej hybryda jest na paznokciach, tym mocniej się utwardza pod wpływem promieni słonecznych, czyli tym gorzej ją zdjąć.

TU WAŻNA CZĘŚĆ!!!

Jeżeli paznokcie lub hybryda nie wytrzymały tygodnia – moim zdaniem powinna być uwzględniona reklamacja. Tydzień to czas, w którym można przewidzieć, że jeżeli paznokcie wytrzymały ten okres, to prawdopodobnie (jeżeli nie zostanie popełniony błąd ze strony Klientki), będą się dalej trzymały. Dodatkowo odrost jest wtedy na tyle mały, że można poprawić stylizację. Stylistka jeśli ma profesjonalne podejście nie zostawi Cię samej z problemem.