Symetria w makijażu permanentnym

Symetria, a ciało

Ludzkie ciało nie jest symetryczne. To nie podlega wątpliwości. Dwie części twarzy znacznie się od siebie różnią, stąd posiadamy dwie różniące się między sobą brwi, powieki itd. Gwiazdy Hollywood także (naturalnie) nie mają symetrycznych brwi, muszą to uzyskać dzięki pracy np. wizażystek (warto przejrzeć dawne zdjęcia gwiazd).

Ponadto zdjęcia dostępne w Internecie, uzyskane przy pomocy programów do obróbki zdjęć pokazują, że… nie bylibyśmy sobą gdybyśmy mieli dwie prawe (w odbiciu lustrzanym), lub dwie lewe strony twarzy. Zmieniły by się nasze cechy, które sprawiają że jesteśmy sobą, należymy do danej rodziny…

Przykładowa asymetria brwi:

DSC07969

Symetria, a makijaż permanentny:

W makijażu permenanentnym (oraz m.in medycynie estetycznej itd) symetria jest bardzo ważna. Z własnego doświadczenia dodam, że należy pamiętać, że oczywiście dąży się do symetrii, ale mądrze, nie za wszelką cenę. Jeżeli idealna symetria miałaby polegać na tym, że jedną brew należałoby „najlepiej” zgolić i namalować na nowo – NIGDY SIĘ TEGO NIE ROBI, ponieważ efekt będzie taki, że powyżej „permanentnej” brwi będą odrastały włoski, co w efekcie da Nam 3 brwi….

Zatem co należy zrobić?

Należy troszeczkę „krakowskim targiem” obniżyć wyższą z brwi, podwyższyć niższą, aby pozostawić jak najwięcej naturalnych włosków, a co za tym idzie – uzyskać jak najlepszy efekt.

Podobnie jest w przypadku ust. Nie należy wychodzić poza czerwień wargową, dlatego aby uzyskać optymalny efekt należy stosować regułę którą opisałam powyżej odnośnie brwi.

Podczas mojej pracy zwracam uwagę na każdy milimetr, bardzo często Klientki zatwierdzają mi rysunek, podczas gdy ja poprawiam jeszcze milimetry, których Klientka nawet nie zauważyła, aby było idealnie.

Moja rada:

  • przypominam, że tuż po zabiegu brwi są dużo ciemniejsze (do ok 7 dni po zabiegu) niż efekt docelowy, ponadto są otoczone jasną obwódką od znieczulenia, brwi mogą być również opuchnięte, dlatego ocenę symetrii najlepiej wykonać po wygojeniu czyli ok 4-6 tygodni od zabiegu, gdy kolor się rozjaśni, nie będzie opuchlizny, ani białej obwódki po znieczuleniu
  • wszelkie zastrzeżenia względem makijażu należy zgłaszać podczas dopigmentowania czyli drugiej wizyty, która jest uwzględniona w cenie zabiegu. Każdy kolejny zabieg jest płatny, ale oczywiście objęty rabatem dla stałych Klientek.

Zdjęcie przed zabiegiem:

przed

Zdjęcie tuż po zabiegu:

po zabiegu

Efekt po wygojeniu, przed dopigmentowaniem:

(4 tyg od pierwszego zabiegu).

wygojonepo1zabiegu

wygojona2brew   (Nad prawą brwią linie pomocnicze rysowane w trakcie dopigmentowania).

A teraz żeby się nie pomieszało:

Zabieg makijażu permanentnego w gabinecie Vessna składa się z:

  • darmowej konsultacji, uwzględniającej wskazania, przeciwwskazania oraz informacje o zabiegu
  • pierwszej pigmentacji
  • dopigmentowania czyli drugiej wizyty po ok 4 tygodniach od pierwszego zabiegu (dopigmentowanie można wykonać do 3 miesięcy od pierwszej pigmentacji)
  • w cenie jest także: krem oraz zalecenia do pielęgnacji domowej

 

Dlaczego piszę o asymetrii w makijażu permanentnym?

Aby moje Klientki lub potencjalne Klientki zdawały sobie sprawę z tego, że asymetria jest rzeczą normalną, powszechną, a zabieg makijażu permanentnego zmniejsza LUB w niektórych sprzyjających przypadkach całkowicie likwiduje asymetrie części twarzy.