Trwałość makijażu permanentnego

Trwałość makijażu w skórze – makijaż utrzymuje się przez ok 1-3 lat, co jest niewątpliwie jego dużą zaletą, ponieważ wskazuje, że praca została wykonana w naskórku, a nie w skórze właściwej (tak jak dawne makijaże permanentne). Taki czas utrzymywania się efektów makijażu permanentnego pozwala Klientce na decyzje czy chce kontynuować zabieg (wykonać odświeżenie), czy chce zrezygnować z dalszej pigmentacji (z czasem makijaż permanentny zblednie, aż do całkowitego zniknięcia). Dokładne określenie trwałości efektu nie jest możliwe z uwagi na mnogość czynników które mogą mieć na to wpływ.

Untitled design(5)

Makijaż utrzymuje się w zależności od takich czynników jak:

– pielęgnacja po zabiegu

– oddziaływania promieni UV

– przemiany materii

– naturalnej „chemii” skóry

– struktury i stanu skóry (łatwości absorpcji pigmentu)

– odcienia skóry oraz odcienia dobranego pigmentu

– głębokości pigmentacji

– wieku skóry

– innych czynników

Z uwagi na liczne czynniki wpływające na trwałość makijażu permanentnego – po ok roku od ostatniej pigmentacji polecam darmową wizytę kontrolną, która pozwoli na określenie stanu makijażu permanentego, optymalnego terminu w którym powinno dojść do odświeżenia (ale oczywiście to Klientka decyduje czy i kiedy odświeży makijaż). Podczas odświeżenia można lekko zmodyfikować makijaż zarówno pod względem koloru, jak i kształtu, dzięki temu makijaż będzie nadążał za zmianami w wyglądzie Klientki, za oczekiwaniami, potrzebami, oraz za zmieniającą się modą.

Zabiegi odświeżające makijażu permanentnego wykonanego w moim gabinecie są objęte rabatem lojalnościowym. Więcej informacji na wizycie kontrolne, lub pod nr tel 501267013