Zadbanie o siebie to nie tylko kolor…

Zadbany i piękny wygląd nie musi polegać na pomalowaniu paznokci na kolorowo, czy na inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej. Tak na prawdę to Ty decydujesz co jest dla Ciebie piękne, w czym się czujesz dobrze.

Paznokcie w naturalnym kolorze (nieważne czy dzięki ibx system, manicure klasycznym, czy dzięki cielistej hybrydzie) też są śliczne. Wystarczy, że skórki są prawidłowo opracowane, paznokcie odrobine dopieszczone. Dla mnie to piękny,  zadbany, zdrowy wygląd. A zdrowie zawsze jest w modzie. Jeśli Ty wolisz czerwone paznokcie – rób czerwone. Gust na przestrzeni lat się zmienia. Zmienia się codzienny makijaż, sposób ubierania się, malowania paznokci. To,  że na ten moment nie masz czasu na manicure hybrydowy, korzystasz tylko z ibx system nie znaczy, że kiedyś nie zakochasz się np. w granatowej hybrydzie. Ale nie chodzi mi o sam zabieg, o nic konkretnego. Chodzi o to, aby wiedzieć czego się oczekuje, czego potrzebuje i albo znaleźć czas dla siebie, albo aby odpuścić, zmienić potrzebę lub oddalić ją w czasie (my dorośli potrafimy to zrobić). Odroczenie lub wygaszanie potrzeb na dłuższą metę nie jest korzystne psychicznie. Możemy jednak weryfikować swoje potrzeby, pozostawiając te najważniejsze…

Ja w moim gabinecie przykuwam dużą uwagę do odpowiednich efektów zabiegowych. Ale ważne są nie tylko te widzialne efekty, ale także te wewnętrzne.  Bardzo ważne jest Twoje samopoczucie, świadomość bycia zadbaną, wewnętrznie piękną. Moim zdraniem dobry człowiek to piękny człowiek. Rozwój wewnętrzny, zadowolenie z siebie, pewność siebie – to bardzo ważna rzecz. Ale wygląd zewnętrzny też jest ważny, ponieważ ciało jest niejako świątynią, która kryje w sobie nasze wnętrze. Najważniejsza jest równowaga i samoświadomość – uzmysłowienie sobie czego potrzebuję i dążenie do tego. Nie chodzi o to, aby się komuś podobać. Chodzi o to, aby podobać się sobie. Jesteśmy piękne, gdy takie się czujemy.